MR16 LED 5W samma modell som sitter i Luna.
| Sockel | MR16 GU5,3 |
|---|---|
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 30W |
| Ljusflöde | 350lm |
| Dimbar | Ja |
| Material | Aluminum |
| Färg | Silver |
| Effekt | 5W |
| Färgtemperatur | 3000K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 12V |
| Spridningsvinkel | 35° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 20000h |
| Antal tändcykler | 100000 |
| Certifiering | CE,RoHS |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 50mm |
| Höjd | 55 |