Dimbar 12V MR16 spotlight med transparent reflektor. Effekten är 4,4W vilket motsvarar ca 40W halogen. Ger ett varmvitt ljus på 2700K, spridningsvinkeln är 36° Dessa ljuskällor ska drivas med 12V AC transformator för LED.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Serie | MR16 spotlight |
| Modell | 346-09-01 |
| Sockel | MR16 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 35W |
| Ljusflöde | 400lm |
| Dimbar | Ja |
| Material | Aluminum |
| Färg | Transparent |
| Effekt | 4,8 W |
| Färgtemperatur | 2700K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 12V |
| Spridningsvinkel | 36° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 15000h |
| Antal tändcykler | 7500 |
| Certifiering | CE,RoHS |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 50 mm |
| Höjd | 44mm |