LED lampa med E14 sockel med ett neutralvitt ljus, 4000K. Passar bra till exempelvis julstjärnor för ett klarare ljus i dem. Ej dimbar.
| Varumärke | Watt & Veke |
|---|---|
| Sockel | E14 |
| Ljusflöde | 150 lm |
| Dimbar | Nej |
| Färg | Vit |
| Effekt | 2,5W |
| Ljusfärg | Neutralvit |
| Färgtemperatur | 4000K |
| Diameter | 2.2cm |
| Höjd | 6cm |
| Energieffektivitetsklass | A+ |