Ljuskälla med flammande sken som liknar en eldslåga som brinner. Färgtemperaturen är 1600K och har E27-sockel. Ljusstyrkan varierar när den är tänd, den högsta lumennivån är 80lm. Gravitationssensor gör att lågan alltid flammar åt rätt håll oavsett armatur!
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Serie | Flame Lamp |
| Sockel | E27 |
| Ljusflöde | 80lm |
| Dimbar | Nej |
| Färg | Svart |
| Effekt | 3W |
| Färgtemperatur | 1600K |
| Spänning | 230V |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 15000h |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| Längd | 14cm |
| Bredd | 4,30cm |