Vacker LED-lampa med flammande sken som liknar en eldslåga som brinner. Lampans effekt är 0,8-1,2W, ljusflödet 180lm. Ljuset är varmt likt en låga, 1800K. Denna spännande lampa har den "lilla sockeln" E14, och kan placeras i lyktor, stolpar, vägglampor med mera, utomhus och inomhus.
Lampan kan placeras med sockeln både uppåt och nedåt, då den känner av om den skall "brinna" uppåt eller nedåt.
| Serie | Flame Lamp |
|---|---|
| Sockel | E14 |
| Ljusflöde | 2lm |
| Dimbar | Nej |
| Färg | Svart |
| Effekt | 0,8-1,2W |
| Färgtemperatur | 1800K |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 25000h |
| Antal tändcykler | 12500ggr |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| Längd | 111,3mm |
| Bredd | 37mm |