Fyrkantig vägglampa i silver för infällt montage. Inbyggd LED-ljuskälla som ger 270lm. Armaturens utanpåliggande kant/fasad är 1,5mm djup. Passar som trappbelysning eller i korridorer. Ger ett fint och stämningsfullt ljus som riktas nedåt mot golvet eller trappstegen. Ljuset är behagligt varmvitt, 3000K.
| Typ av armatur | Vägg |
|---|---|
| Varumärke | Rendl |
| Serie | Memphis |
| Modell | R12688 |
| Ljusflöde | 270lm |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 3W |
| Riktbar | Nej |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 60° |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP20 |
| Bredd | 50mm |
| Höjd | 50mm |
| Djup | 65mm |
| Håltagning | 45mm |