Airam Ronda II vit LED Plafond på 12W, som är dimbar. En snygg plafond med aluminiumram avsedd för tak- eller väggmontering. En riktigt liten plafond med låg profil. Installationen kan ske direkt över eldosan. Bred spridningsvinkel för allmänbelysning, Ronda II-serien finns i tre effekter 12W, 15W och 21W. Dessa är endast för inomhusbruk.
Omgivningstemperatur: Min -20 Max +35°C
| Varumärke | Airam |
|---|---|
| Serie | Ronda II |
| Modell | 4297869 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 120W |
| Ljusflöde | 1220 Lumen |
| Dimbar | Ja |
| Material | Aluminium |
| Färg | Vit |
| Effekt | 15W |
| Riktbar | Nej |
| Rörelsesensor | Nej |
| Färgtemperatur | Varmvit 3000K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spridningsvinkel | 100° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 50000h L70 |
| Antal tändcykler | 100000 ggr |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP20 |
| Diameter | 225mm |
| Höjd | 42mm |