Opto 23 Sensor är en LED plafond i Opto-serien.
Opto har en supertunn design (bara 24mm) som går både att montera utanpåliggande eller fälla in i ett befintligt hål med hjälp av en smart monteringsskena. Fjädrar för infällt montage medföljer.
Denna modell har inbyggd rörelse och ljussensor. Korridorfunktion.
| Varumärke | easyform |
|---|---|
| Serie | OPTO |
| E-nummer | 7027219 |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Ljusflöde | 1920lm |
| Dimbar | Ja, fungerar med både bak-och framkants dimmer |
| Färg | Vit |
| Riktbar | Nej |
| Rörelsesensor | Ja |
| Färgtemperatur | 2700-4000K |
| CRI / Ra | 80-89 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | >80° (extremt bredstrålande) |
| Livslängd | L70/B50 100000h |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 307mm |
| Höjd | 24mm |
| Håltagning | 60-250 mm |