Sixty LED-panel 60x60 4000K Vit med drivdon för DALI
Sixty, högpresterande LED-panel 36 watt, (595x595) stomme i elegant vitt (RAL9003) utförande som erbjuder behagligt flimmerfritt ljus. Prismatisk kupa ger minimal bländning (UGR19). 3600lm. 90° spridningsvinkel.
Sixty är idealisk för miljöer som kräver god och behaglig allmänbelysning, passar perfekt på offentliga platser som skolor, kontor och butiker.
Panelen som är endast 8 mm och monteras enkelt i undertakets bärverk (595x595). Dali med kopplingsplint 5x2,5mm². Ra 80, 4000K.
| Ljusflöde | 3600 Lumen |
|---|---|
| Dimbar | Ja med DALI och Push |
| Färg | Vit |
| Effekt | 36W |
| Färgtemperatur | Varmvit 4000K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 220-240V AC |
| Spridningsvinkel | 90° |
| Starttid | Direkt |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP40 |
| Längd | 595 mm |
| Bredd | 595 mm |
| Höjd | 8 mm |
| Transformator | Ingår |