Grön julgran i plast, välj höjd 150cm eller 210cm. Tillsammans med granen medföljer en ljusslinga med 80st respektive 180st extra varmvita LED-ljuskällor. Väldigt snygg julgran som sprider härlig julstämning. Grenarna går att justera vinkel på efter egen smak eftersom det inte finns något stopp på dem. Den kan användas både inom- och utomhus då den är IP44-klassad. 210cm modellen är i tre sektioner medan 150cm är i två sektioner.
Slingan med lampor är lös och granen kan därmed användas både med och utan slingan. Slingan kan även användas till annat när man inte använder granen.
Användningsområde: inomhus och utomhus (IP44).
Anslutningskabeln är 5 meter lång.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Antal ljuskällor | 180 st |
| Färg | Grön |
| Effekt | 3,6W |
| Anslutningskabelns längd (cm) | 500cm |
| Grankonstruktion | Fasta grenar |
| Färgtemperatur | Extra varmvitt |
| Livslängd | 7000h |
| IP-klass | IP44 |
| Bredd | 118cm |
| Höjd | 210cm |
| Antal toppar | 643 st |