Mysig julgran i plast för utomhusbruk att ha i en stor kruka eller liknandne. Höjd 90 cm. Granen är utrustad med 40st LED-ljuskällor och skapar härlig julstämning utanför ditt hus eller på din balkong/uteplats.
Den kan användas både inom- och utomhus då den är IP44-klassad. Anslutningskabeln är 20cm och granen drivs med 3 st AA batteri som ej ingår.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Modell | 606-79 |
| Antal ljuskällor | 40st |
| Dimbar | Nej |
| Färg | Grön |
| Effekt | 0,4W |
| Anslutningskabelns längd (cm) | 20cm |
| Grankonstruktion | Fasta grenar |
| Färgtemperatur | Varmvit |
| Spänning | 2,8-3,4V |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 10000h |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 55cm |
| Höjd | 90cm |