Fint dekorationsträd med LED batterislinga. Trädet är i plast för inomhusbruk att ha i en stor kruka eller står för sig själv. Höjd 60 cm. Trädet är utrustad med 20st LED-ljuskällor och skapar härlig julstämning.
Den är avsedd för inomhusbruk och drivs av 3st AA batterier, ingår ej. imer som är repeterande 6 timmar på, 18 timmar av. Tänd ecempelvis klockan 18 ena dagen så lyser det i 6 timmar sedan släcks det och tänder dagen efter vid kl 18 igen. Mycket smidigt.
Se nedan batterier som kan köpas till.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Antal ljuskällor | 40st |
| Dimbar | Nej |
| Färg | Grön |
| Effekt | 0,2W |
| Anslutningskabelns längd (cm) | 50cm till batteripack |
| Grankonstruktion | Fasta grenar |
| Färgtemperatur | Varmvit |
| Spänning | 4,5V |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 10000h |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP20 |
| Diameter | 40cm |
| Höjd | 60cm |