Supermysig adventskalender i sk. lazer cut teknik. Kalendern små lådor som rymmer små överaskningar. Den har 4 stycken ljuskällor för en extra mysig effekt. Drivs av 2st AA batterier.
| Typ av armatur | Bordsdekoration |
|---|---|
| Varumärke | Star Trading |
| Artikelnummer | 270-66 |
| Sockel | Ej utbytbar |
| Maxeffekt | 0.01 |
| Antal ljuskällor | 4 |
| Ljuskälla | LED |
| Färg | Vit |
| Effekt | 0,12W |
| Färgtemperatur | Varmvit |
| Spänning | 3V |
| Livslängd | 10000 |
| IP-klass | IP20 |
| Bredd | 37,5 cm |
| Höjd | 22,5 cm |
| Djup | 7,5 cm |