Dekorativ rolig kalender i laserskuren trä. Kalenderns små lådor rymmer små överaskningar och har en liten ljuskälla i sig. Perfekt dekoration för juletiden och mysig för hela familjen. Drivs av 3st AA batterier (ingår ej). Belysningen har timerfunktion för att spara batteri.
| Typ av armatur | Bordsdekoration |
|---|---|
| Varumärke | Star Trading |
| Artikelnummer | 271-86 |
| Sockel | Ej utbytbar |
| Maxeffekt | 0,03W |
| Antal ljuskällor | 24 |
| Ljuskälla | LED |
| Färg | Multi |
| Effekt | 0,44W |
| Färgtemperatur | Varmvit |
| Spänning | 3V |
| Livslängd | 10000 |
| IP-klass | IP20 |
| Bredd | 38 cm |
| Höjd | 24,5 cm |
| Djup | 7 cm |