Nattlampa med skymnings- och rörelsesensor som tänder och släcker per automatik. Ställer man den i dusk/dawn-läge lyser lampan med ett svagt grundljus från framsidan när det är mörkt, den reagerar inte på rörelser i detta läge utan lyser svagt när det är mörkt. Ställer man den i Motion-läget så är lampan släkt och tänds när den detekterat rörelse när det är mörkt i rummet. Praktisk och energisnål lösning för inomhusbruk.
Ansluts med europastickpropp direkt i vägguttaget.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| E-nummer | 7505553 |
| Ljusflöde | 20 lm |
| Effekt | 0,9W |
| Skymningssensor | Ja |
| Rörelsesensor | Ja |
| Färgtemperatur | 2700K |
| Livslängd | 20000h |
| Antal tändcykler | 10000 ggr |
| IP-klass | IP20 |
| Bredd | 5,8cm |
| Höjd | 11,4cm |
| Djup | 6,4cm |
| Energieffektivitetsklass | A++ |