Socorro är en serie taklampor för infällnad. Denna slimmade armatur, R225, med hela 18W effekt ger ett varmt och trevligt ljus (3000K). Modellen finns även som fyrkantig och i flera ljusstyrkor. Integrerad ljuskälla. Armaturen är ej dimbar, transformator ingår. Går att beställas som dimbar, kontakta oss för mer info om detta önskas.
| Typ av armatur | Takarmatur |
|---|---|
| Varumärke | Rendl |
| Serie | Socorro |
| Modell | R225 |
| Ljuskälla | Inbyggd |
| Ljusflöde | 1200lm |
| Dimbar | Nej |
| Material | Aluminium |
| Färg | Vit |
| Effekt | 18W |
| Riktbar | Nej |
| Färgtemperatur | 3000K |
| CRI / Ra | 80 |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP20 |
| Diameter | 225 |
| Höjd | 20mm |
| Håltagning | 21x21mm |