Spartan ringo är en superpopulär bordslampa med synlig ljuskälla. Den går att får precis som du själv vill ha den då du väljer ljuskällan själv. Titta i vårt sortiment för E27 lampor för att hitta kombinationen som du tycker är snyggast. En snygg bordslampa att ha på byrån eller varför inte i fönstret istället för julstjärnan. Välj på tre olika färger, mässing, krom eller svart.
Lampan levereras utan ljuskälla, se nedan vilka vi tycker passar bra till denna lampa.
| Typ av armatur | Bordslampa |
|---|---|
| Varumärke | Cottex |
| Serie | Spartan Ringo |
| Sockel | E27 |
| Maxeffekt | 60W |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Material | Metall |
| Färg | Guld/krom/svart |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2 år |
| Bredd | 30cm |
| Höjd | 34,5cm |