Ställbar downlight som kan monteras direkt i isolering eller brännbart material. Kapsling och kopplingsbox i plast, front i pulverlackad aluminium. LED reflektorlampa med GU10-sockel och effetkt max 6W kan användas. Ljuskällan får vara max 56mm hög. Kan monteras i gipstak eller undertaksplatta. Ansluts i kopplingsbox för kabel eller flexrör. Skruvlös dragavlastning och snabbkopplingsklämmor.
| Varumärke | a-collection |
|---|---|
| Maxeffekt | 6W |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Färg | Vit |
| Riktbar | Ja 30° |
| Spänning | 230V |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 88mm |
| Höjd | 63mm |
| Håltagning | 75mm |
| Transformator | Drivdon krävs ej |