TRM-01 är en termostat för elburen golvvärme med en skärm för att styra och visa temperatur och värmeläge. Den klarar last upp till 16 A, har inbyggd rumsgivare och medföljande golvgivare. Den kan också användas med befintlig golvgivare. TRM-01 kan automatiseras för energibesparing genom t.ex. dag- och nattsänkning. Med Gateway (GWY-01, ej inkluderad) kan produkten styras på distans. Passar med vit ram från Schneider Exxact®.
| Serie | Plejd |
|---|---|
| Artikelnummer | 8581181 |
| E-nummer | 8581181 |
| Färg | Vit |
| IP-klass | IP20 |
| Bredd | 71mm |
| Höjd | 71mm |
| Djup | 33mm |