Dimbart LED drivdon avsett för en eller flera 350mA LED downlights på totalt 9-18W. För ljusreglering med vanlig fram/bakkants dimmer på primärsidan. Dimmern kopplas in på primärsidan och LED spotlight kopplas på sekundärsidan. Ansluts flera spotlights skall de kopplas i serie på sekundärsidan. Snabbanslutningar på primärsidan för enkel installation.
| Typ | 350mA konstantströms drivdon |
|---|---|
| Varumärke | Zebra |
| Artikelnummer | ZD335018 |
| E-nummer | 7981968 |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 9-18W |
| Spänning | 230V |
| Garanti | 2år |
| IP-klass | IP20 |
| Längd | 121mm |
| Bredd | 44mm |
| Höjd | 33mm |
| Ut-spänning | DC26-52V |