Dimbar LED-trafo för 12V eller 24V LED. Transformatorn kan dimras med vanlig standard vriddimmer / tryckdimmer med fram- eller bakkantsstyrning. 12-75W.
Kortslutningsskydd, överbelastningsskydd och överhettningsskydd med automatisk återstart.
Välj modell mellan 12V eller 24V ovan.
Max last 12V DC: 75W
Max last 24V DC: 75W
| Typ av armatur | LED transformator |
|---|---|
| Varumärke | Malmbergs |
| Artikelnummer | 9952061 / 9952060 |
| Maxeffekt | 75W |
| Dimbar | Ja |
| Spänning | 230V |
| IP-klass | IP20 |
| Längd | 185mm |
| Bredd | 60mm |
| Höjd | 31mm |
| Ut-spänning | 12V / 24V |
| Drivdonsmodell | Konstantspänning |