Dimbart drivdon avsedd för 700mA LED downlights på 6-20W. Fungerar bra med fasdimring, framkant och bakkant.
Endast 22mm hög och 52mm bred, passar i 1 ½-dosa eller bredvid armaturen. Snabbkopplingsplintar med plats för vidarekoppling på primärsidan för smidig installation.
| Typ | Konstantströmsdrivdon |
|---|---|
| Varumärke | Hidealite |
| Artikelnummer | 7980886 |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 6-20 W |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE,RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP20 |
| Längd | 111mm |
| Bredd | 52mm |
| Höjd | 22mm |
| Transformator | 700mA |
| Ut-spänning | DC 8-28V |