40W 840mA Konstantström Dimbart LED-drivdon
Enkelutgång Konstantström LED-strömförsörjning. Helt isolerad i en plastkapsel med design för avlastning av spänningar är enheten IP67-klassad, vilket innebär att den är damm- och vattentät, vilket gör den perfekt för användning i krävande miljöer.
Skydd mot kortslutning och övertemperatur
Kyls med fri luftkonvektion
Helt isolerad plastkapsel
100% full belastningstest
Låg kostnad
Hög tillförlitlighet
| Varumärke | Meanwell |
|---|---|
| Maxeffekt | 16W |
| Dimbar | Nej |
| Spänning | 230V |
| Livslängd | 50000h |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP67 |
| Längd | 163mm |
| Bredd | 43mm |
| Höjd | 32mm |
| Drivdonsmodell | Konstantström |
| Konstantström | 350mA |