Dimbart drivdon från designlight, för montage på DIN-skena. Dimbart 350mA drivdon som ljusregleras med 1-10V eller Push. Vid montage av flera drivdon intill varandra på skenan, håll en halv moduls avstånd för att motverka värmeutveckling. Det går att bygla flera don med varandra.
| Typ | 350 mA |
|---|---|
| Varumärke | Designlight |
| Maxeffekt | 20W |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 5-20W |
| Certifiering | CE, RoHs |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP20 |
| Längd | 87mm |
| Bredd | 36mm |
| Höjd | 62mm |
| Vikt | 132g |
| Ut-spänning | DC28-56V, 350mA |
| Drivdonsmodell | 350mA Konstantström |