PE-M20TA är ett dimbart drivdon för ljuskällor av typen konstantström DC
Drivdon som är tillverkat i minimalt format och med hög kompatibilitet för olika dimmers. Drivdonet är switchbart med DIP-switch som kan reglera utgående strömstyrka mellan 300|350|400|450mA för att passa olika typer av ljuskällor. Rekommenderade dimmers är av typen transistordimmer bakkant eller elektroniska framkantsdimmers.
Inkoppling: Drivdonet ger likström med konstantspänning, DC. Denna typ av belysning skall som regel kopplas i serie efter drivdonet. Tänk på att ställa in rätt strömstyrka för ljuskällan.
Exempel seriekoppling;

| Varumärke | Designlight |
|---|---|
| Modell | PE-M20TA |
| E-nummer | 7982559 |
| Maxeffekt | 20W |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 7-20W |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE, RoHs |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP20 |
| Längd | 118 mm |
| Bredd | 37 mm |
| Höjd | 22,6 mm |
| Ut-spänning | 300|350|400|450mA |