"VD100 är en universell bakkantsdimmer både vad gäller ramsystem och laster! Vriddimmern är anpassad för 230V halogen-, glödljus och LED från 1-100W, dimbara LED-driftsdon och elektroniska transformatorer.
Säljs komplett med centrumplattor och vred anpassad till Exxact, Elko och Gira. VD100 kräver ej nolla. Har justering för minsta och högsta dimmernivå. " Trappfunktion finns.
1361063
V-4010020TRL-VP
7350030771306
QH8820
| Typ | LED-dimmer |
|---|---|
| Varumärke | Vadsbo |
| Modell | VD100 |
| Artikelnummer | V-4010020TRL-VP |
| E-nummer | 1377482 |
| Maxeffekt | 1-200VA |
| Effekt | 0-100W |
| Spänning | 230V |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP20 |
| Bredd | 84mm |
| Höjd | 84mm |
| Djup | 45mm |
| Vikt | 90g |